Zawieje śnieżne utrudniają transport

Kolejny, gwałtowny atak zimy utrudnia w poniedziałek komunikację drogową i kolejową w Europie Środkowej. W ciągu kilku godzin na Słowacji, w Austrii i na Węgrzech spadło 20 centymetrów świeżego śniegu.

Intensywne opady śniegu sparaliżowały Bratysławę. W wyżej położonych dzielnicach miasta nie kursują autobusy i trolejbusy. Zamknięto drogowe obwodnice miasta i tunel Sitina. Doszło do wielu wypadków. W centrum stolicy tworzą się gigantyczne korki. Policja apeluje do kierowców, aby nie wyjeżdżali na ulice metropolii i pozostawiali samochody w domach.

Drogowcy nie nadążają z usuwaniem śniegu. Zablokowana jest międzynarodowa autostrada R-1 w okolicach Nitry i Trnawy oraz autostrada D-1 w okolicach Trenczyna prowadząca z Bratysławy do Żyliny. Zamknięto górskie przełęcze drogowe Szturec i Donowały. Pozostałe przejezdne są tylko z łańcuchami na kołach samochodów.

Skomplikowana sytuacja panuje na północy Węgier, gdzie spadło 20 centymetrów śniegu. Nieprzejezdny jest odcinek międzynarodowej autostrady M-85 w okolicy miejscowości Enese w komitacie (województwie) Gyor-Moson-Sopron oraz drogi w komitatach Komarom-Esztergom i Veszprem w pobliżu granicy ze Słowacją. Od poniedziałkowego rana wydarzyło się tam 25 wypadków drogowych. Wiele podjazdów zablokowały ciężarówki.

Śnieg pada nieprzerwanie od 12 godzin w północnej Austrii. Drogowcy mówią o „śnieżnym chaosie” na drogach Górnej i Dolnej Austrii i w Burgenlandzie, gdzie spadło kilkanaście centymetrów śniegu. Śnieg utrudnia komunikację w Wiedniu. Do wielu wypadków doszło na autostradzie A-2 prowadzącej z Wiednia do Villach i dalej na południe Europy. Jedna osoba zginęła, a kilka dalszych odniosło obrażenia.


źródło: OnetBiznes.pl

 

Zaloguj się

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

365647
Dzisiaj150
Wczoraj143
Tydzień293
Miesiąc4293