Zablokowane drogi na południe od Polski

Gwałtowny atak zimy sparaliżował w czwartek komunikację w Austrii, na Słowacji, w południowych Czechach i na północy Węgier. W ciągu kilku godzin w całym rejonie spadło 30 centymetrów śniegu.


Policja zaapelowała do kierowców, aby nie wyjeżdżali na drogi północnej Austrii, południowej Słowacji i północnych Węgier.

Zablokowana jest autostrada A1 z Wiednia do granicy z Niemcami. Autostrada A2 z Wiednia na Graz i dalej do granicy w Włochami dostępna jest tylko w łańcuchach zakładanych na koła samochodów. Z powodu licznych wypadków zamknięto obwodnicę Wiednia A 21 i słowacko-węgierskie przejścia graniczne w Rajce i w Hegyesalom. Nieczynne jest inne słowacko-węgierskie przejście Medvedov-Vamosszabadi. Policja kieruje ciężarówki na parkingi.

W Bratysławie, z powodu wielu stłuczek główne ulice zostały zatarasowane przez kolumny stojących samochodów. Ciężarówki zablokowały obwodnice i tunel Sitina. Drogowcy odśnieżają jedynie ulice prowadzące do szkół i szpitali. W południowych i zachodnich Czechach międzynarodowe połączenia tranzytowe z Austrią i Niemcami blokują ciężarówki, które nie mogą pokonać podjazdów.

Najtrudniejsza sytuacja panuje jednak na Węgrzech w żupach (województwach): Gyor-Moson-Sopron i Veszprem na północy kraju, gdzie do południa spadło już 30 centymetrów śniegu. Na zaśnieżonych autostradach ugrzęzły liczne ciężarówki. Ciężkie pługi nie mogą przedostać się przez kolumny ciężarówek i odśnieżać tras tranzytowych, które pokryła gruba warstwa śniegu.


źródło: Tvn24/TvnMeteo

 

Zaloguj się

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

365647
Dzisiaj150
Wczoraj143
Tydzień293
Miesiąc4293