Od 1 marca w Tatarstanie kierowcy będą karani mandatami bez pomocy radarów.

Od 1 kwietnia planowane jest wydawanie przepustek na Moskiewską Obwodnicę (MKAD) przez Internet.

Rosja. W południowo-zachodniej części kraju zatrzymano złodziei ciężarówek

Siedmiu mężczyzn grasowało na drogach na Uralu przez ostatnich kilka miesięcy. Złodzieje kradli towar w momencie, gdy kierowcy ciężarówek odpoczywali. Dobierali się do naczepy, zabierali ładunek i opuszczali miejsce przestępstwa nie zaczepiając wcale kierowców. Mężczyźni zostali zatrzymani i ustalono już, że brali udział w sześciu incydentach. (ati.su)

Rosja. Od 1 marca w Tatarstanie kierowcy będą karani mandatami bez pomocy radarów

Od 1 marca kierowcy przekraczający prędkość będą wyłapywani przez nowy system „Awtodoria”. Antyradary są wobec niego bezskuteczne. Nowy system przetwarza dane z dwóch rejestratorów umieszczonych na różnych odcinkach drogi i oblicza średnią prędkość jazdy. Przy przekroczeniu dopuszczalnej prędkości sporządzany jest mandat wraz ze zdjęciami pojazdu z obydwu punktów kontrolnych. Na dzień dzisiejszy system działa na moście Millenium w Kazaniu, w miejscowości Sokury (Rejon Laiszewski), w miejscowości Zaleśny (cztery strefy kontrolne), na drodze M7 od Nabierieżnych Morkwasz do skrętu na Uljanowsk (dwie strefy kontrolne). (regnum.ru)

Litwa. Ciężarówki z kwiatami zakorkowały się na granicy litewsko-białoruskiej

Na przejściu granicznym „Miadininkai – Kamienny Ług” po stronie Litwy stłoczyło się dużo samochodów z kwiatami zmierzających w stronę Białorusi, Rosji i innych państw. Od początku roku na przejściu „Miadininkai – Kamienny Ług” w kolejce czeka codziennie od 300 do 400 ciężarówek. (belta.by)

Kazachstan. Na ośmiu odcinkach dróg w obwodzie akmolińskim, wschodnio-kazachstańskim i pawłodarskim z powodu mgły i zamieci zamknięty został ruch ciężarowy.

 

źródło: e100.pl

 

Zaloguj się

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

365648
Dzisiaj151
Wczoraj143
Tydzień294
Miesiąc4294