Wyższe opłaty drogowe we Włoszech

Zmiany cen są różne w zależności od operatora zarządzającego opłatami drogowymi. Opłaty za użytkowanie sieci dróg największej spółki Autostrade per l’Italia S.p.A. są dziś wyższe o 3,4%.

Od lat opłaty drogowe we Włoszech są jednymi z najwyższych w Europie. Obciążenia te można w znacznie zmniejszyć korzystając z pośrednictwa operatorów kart paliwowych. Partnerzy DKV mogą uzyskać wysokie rabaty poprzez rejestrację w programie Consorzio DKV, powołanym w porozumieniu z państwem włoskim.

Dzięki temu uzyskają upust do 26% za przejazdy autostradami oraz do 13% za przejazdy tunelami (np. Fréjus czy Mont Blanc). Najlepsze warunki proponowane są właścicielom pojazdów o klasie emisji spalin Euro 4 lub lepszej.

Do Consorzio DKV może przystąpić każda firma transportowa zarejestrowana na terytorium UE. Oferta kierowana jest także do posiadaczy autokarów (rabaty na przejazdy tunelami) i do przewoźników indywidualnych.

Kto podlega opłatom?

Przypomnijmy, że we Włoszech opłacie podlegają wszystkie pojazdy, które poruszają się po autostradach. Sieć tych dróg wynosi 6500 km. Dla firm wykonujących częste przewozy najwygodniejszym sposobem opłacania autostrad jest system automatycznego poboru myta. Aby z niego korzystać, należy wyrobić karty Viacard, a wraz z nimi zamówić urządzenia pokładowe Telepass. Można to zrealizować np. za pośrednictwem DKV Euro Service.

Pośrednictwo DKV daje dodatkowe korzyści. Termin płatności faktur wynosi 21-dni (lub 25 dla członków Consorzio DKV), a więc pozwala z wyprzedzeniem przygotować się na wydatki. Co istotne, klienci DKV otrzymują zestawienie wszystkich kosztów w jednej fakturze. Zawiera ona opis każdego z płatnych odcinków przejechanych we Włoszech.

Dodatkowo, każdy klient DKV otrzymuje darmowy dostęp do platformy eReporting DKV, służącej do monitorowania wydatków. Może tu na bieżąco analizować transakcje oraz sporządzać dowolne typy raportów.

 

Więcej szczegółów na : dkv-euroservice.pl

 

Zaloguj się

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

365369
Dzisiaj15
Wczoraj139
Tydzień15
Miesiąc4015