Litwa proponuje wprowadzenie ograniczenia na wwóz paliwa.

Związek sprzedawców produktów ropopochodnych proponuje wprowadzenie surowych ograniczeń na wwóz paliwa. Zakłada się wprowadzenie ograniczenia oleju napędowego wwożonego w bakach samochodów ciężarowych przekraczających litewską granicę do 200 litrów.

Ograniczenie, za polskim przykładem, nie tylko spowoduje zmniejszenie ilości nielegalnie wwożonego paliwa na Litwę, ale także zmniejszy kolejki na granicy związane bezpośrednio ze sprzedażą paliwa. Na litewskiej granicy osiem na dziesięć samochodów ma zagraniczne numery rejestracyjne: niektórzy z kierowców takich pojazdów zajmują się właśnie nielegalną sprzedażą paliwa. (belta.by)

Rosja. W Petersburgu zginęła ciężarówka przewożąca 21 ton drutu

Do kradzieży ciężarówki marki Volvo z przyczepą doszło w nocy. W samochodzie znajdowało się 21 ton metalowego drutu. Auto miało charakterystyczne napisy na bokach „Sojuzchimtransawto”. Ciągnik był koloru białego z niebieską przyczepą. Najprawdopodobniej w sprawie zostanie wszczęte postępowanie sądowe. (ati.su)

Na granicy łotewsko-rosyjskiej ciężarówki czekają na przejazd ponad dobę

Na granicy łotewsko-rosyjskiej coraz więcej ciężarówek czeka na wjazd do Rosji. Na przejściu granicznym Tieriechowo-Buraczki znajduje się około 300 ciężarówek. Oczekiwanie na przejazd wynosi około 28 godzin. Korki na granicy pomiędzy Łotwą i Rosją zaczęły tworzyć się już w sobotę. Przyczyną kolejek są problemy z siecią komputerową po stronie rosyjskiej. (biztass.ru)

Ukraina. Na wschodzie kraju ciężarówka zapaliła się podczas jazdy.

Na drodze w pobliżu miejscowości Kamionka na Charkowszczyźnie zapaliła się ciężarówka marki MAZ. Do zapłonu doszło w komorze silnika. Kierowcy pomogli inni użytkownicy drogi, którym udało się zlikwidować pożar jeszcze przed przybyciem ratowników. Według wstępnej wersji przyczyną pożaru było zwarcie przewodów. (kp.ua)

Białoruś. Czasowe ograniczenia w ruchu w 2013 roku

Na podstawie rozporządzenia ministerstwa w kraju wprowadzone zostają czasowe ograniczenia nacisku na osie pojazdów na drogach użytku publicznego.


więcej na: e100.pl

 

Zaloguj się

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

365369
Dzisiaj15
Wczoraj139
Tydzień15
Miesiąc4015