Kaucja za urządzenie pokładowe wyniesie 50 Euro

BelToll: kaucja za urządzenie pokładowe wyniesie 50 Euro

Rozporządzenie Ministerstwa Transportu Białorusi z 7 czerwca Nr 16 w sprawie niektórych kwestii dotyczących korzystania z płatnych odcinków dróg określa wysokość kaucji za urządzenie pokładowe w elektronicznym systemie poboru opłat za przejazd białoruskimi drogami. Po oficjalnym opublikowaniu dokumentu, które ma wkrótce nastąpić, kaucja za urządzenie pokładowe od pojazdu o masie powyżej 3,5 t wynosiła będzie 50 еurо. Przypominamy, że w systemie BelToll płatnych będzie łącznie 815 km białoruskich dróg i w celu ich uiszczenia niezbędne będzie posiadanie urządzenia pokładowego. (belta.by)


Łotwa. Kierowca ciężarówki za pomocą łapówki próbował uniknąć mandatu za przekroczenie prędkości


Litewski kierowca ciężarówki próbował wręczyć policjantowi łapówkę. Mężczyzna został zatrzymany za przekroczenie prędkości. Aby uniknąć kary administracyjnej 53-letni kierowca samochodu ciężarowego zaproponował policji 100 złotych i 50 litów (łącznie około 33 Euro), za co został zatrzymany. (rus.delfi.lv)

Na granicy uzbecko-afgańskiej już 20 dni trzymani są kierowcy ciężarówek (vidео)

 

Ponad 40 kierowców ciężarówek z Polski, Bułgarii, Łotwy, Rosji i Białorusi nie może wyjechać z Uzbekistanu. Ładunki zostały przez nich dostarczone już 20 maja, ale do tej pory kierowcy nie mogą wrócić. youtube.com (tut.by)


Działania przynoszące korzyści


Firma Е100 kontynuuje udzielanie pomocy rodzinom, które straciły swoich bliskich pracujących jako kierowcy ciężarówek. Na początku 2013 roku ze specjalnego funduszu charytatywnego udzieliliśmy pomocy siedmiu rodzinom z Białorusi i Ukrainy. Dzięki akcji wyposażyliśmy je w niezbędny sprzęt gospodarstwa domowego i meble. Firma Е100 utworzyła fundusz charytatywny, który pod koniec każdego roku zapełnia się dzięki przeprowadzanej akcji przedświątecznej. Na kilku stacjach w regionie smoleńskim jeden eurocent od każdego zakupionego na karty E100 litra paliwa trafia do funduszu. Z zebranych środków firma E100 w ciągu roku pomaga rodzinom, których członkowie pracujący jako kierowcy ciężarówek zginęli w wypadkach.

W następnej kolejności Е100 udzieliło pomocy trzem rodzinom z Polski. We wszystkich tych przypadkach rodziny straciły ojca i męża w wypadku drogowym. Ostatni tragiczny wypadek miał miejsce w lutym 2012 roku. W pierwszej z rodzin bez ojca pozostało troje małych dzieci, w drugiej i trzeciej – po dwoje maluchów. Rodziny te uzyskały ze środków funduszu pomoc finansową. Co istotne, firmy, w których pracowali kierowcy ciężarówek są klientami E100. O innych rodzinach, które uzyskały pomoc od Е100 będziemy informować w kolejnych wydaniach pisma. Jeżeli znają Państwo rodzinę, w której kierowca ciężarówki zginął w wypadku i która potrzebuje pomocy, piszcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Białoruś. Odnowiona droga w kierunku przejścia granicznego „Bruzgi”

Zakończyła się budowa obwodnicy łączącej drogę М6 Mińsk – Grodno i przejście graniczne „Bruzgi” umożliwiająca objazd Grodna. Nieoficjalnie droga została otwarta 7 czerwca. Jeszcze nie wszędzie ustawione zostały znaki drogowe. Dozwolona prędkość na nowym odcinku wynosi 90 km/h. (ati.su)


Więcej: e100.pl

 

Zaloguj się

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

365646
Dzisiaj149
Wczoraj143
Tydzień292
Miesiąc4292