Biuro ds. Transportu Międzynarodowego- Komunikat - Dotyczy zmian zasad wydawania zezwoleń Turcja kr-3 lub wjazd na pusto oraz zawieszenia limitu podstawowego zezwoleń w roku 2012

Biuro ds. Transportu Międzynarodowego uprzejmie informuje, że zgodnie z decyzją Komisji Społecznej ds. podziału zezwoleń zagranicznych z dn. 23 sierpnia 2012 r. zmianie ulegają zasady wydawania zezwoleń Turcja wjazd na pusto lub kr-3:

Wydawanie zezwoleń odbywać się będzie według poniższych kryteriów:

- jedna sztuka na każdy z pierwszych dziesięciu pojazdów uprawnionych, ale w sumie nie więcej niż 10 zezwoleń.

Biuro ds. Transportu Międzynarodowego uprzejmie informuje, że zgodnie z treścią § 13 ZASAD PODZIAŁU ZEZWOLEŃ ZAGRANICZNYCH W 2012 ROKU:

1. Przedsiębiorca może zawiesić limit podstawowy zezwoleń lub jego część.

2.Wniosek o zawieszenie limitu podstawowego lub jego części, przedsiębiorca powinien złożyć w terminie do dnia 30 września 2012 r.

3. Zawieszony limit podstawowy lub jego część będzie uznana jako wykorzystany prawidłowo i będzie podstawą przy naliczaniu limitu podstawowego w roku następnym.

4. Zezwolenia z limitu podstawowego, które zostały zawieszone, mogą być przyznawane w limicie dodatkowym innym przedsiębiorcom, lecz nie będą podstawą do naliczania dla tych przedsiębiorców limitu podstawowego w roku następnym.

5. Przedsiębiorca, który zawiesił limit podstawowy lub jego część nie otrzymuje tego rodzaju zezwoleń w limicie dodatkowym.

6. Wzór wniosku o zawieszenie limitu podstawowego zezwoleń określa załącznik nr3 (solaris.botm.gov.pl)

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z treścią § 6 pkt 2 ZASAD ostateczny termin odbioru zezwoleń z limitu podstawowego mija 30 października pod rygorem utraty nie odebranych zezwoleń.

źródło:  Biuro ds. Transportu Międzynarodowego

 

Zaloguj się

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

371224
Dzisiaj78
Wczoraj192
Tydzień888
Miesiąc4300