SEMINARIUM SZKOLENIOWE

SEMINARIUM SZKOLENIOWE

 

„Wydawanie zezwoleń na przejazdy pojazdów nienormatywnych

- najnowsze regulacje prawne

 

 

Warszawa, 23 listopada 2012 r.

Gdańsk, 4 grudnia 2012 r.

 

Od 19 października br. obowiązuje ustawa o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, która porządkuje przepisy regulujące kwestie przejazdów pojazdów nienormatywnych po drogach publicznych. Dokonuje ona rozszerzenia podmiotowego organów uprawnionych (samorządowych) w zakresie wydawania zezwoleń na przejazdy pojazdów nienormatywnych oraz wprowadza 7 kategorii zezwoleń na przejazd pojazdu nienormatywnego, określając przesłanki, od których uzależnia się wydanie poszczególnych zezwoleń, organy właściwe do ich wydawania oraz wysokość należnych opłat za ich wydanie.

 

W związku z powyższymi zmianami, 23 listopada 2012 r. zapraszamy do Warszawy, a 4 grudnia 2012 r. do Gdańska na seminarium poświęcone najnowszym regulacjom prawnym w zakresie wydawania zezwoleń na przejazdy pojazdów nienormatywnych.

 

Cel szkolenia:

zapoznanie z nowymi przepisami i zasadami stosowania nowych zapisów prawnych odnośnie wydawania zezwoleń na przejazdy pojazdami nienormatywnymi.

 

Adresaci szkolenia:

przedstawiciele jednostek administracji samorządowej (gminnej, powiatowej, wojewódzkiej, Prezydentów miast) oraz firm przewozowych i spedycyjnych, zajmujących się problematyką pozyskiwania zezwoleń dla pojazdów nienormatywnych i poruszających się po drogach publicznych w granicach naszego kraju.

 

Program ramowy szkolenia:

  1. 1.Cel nowelizacji nowych ustaw: prawo o ruchu drogowym, ustawy o drogach publicznych i rozporządzenia w sprawie zezwoleń na przejazdy pojazdów nienormatywnych.
  2. 2.Omówienie treści i skutków nowych zapisów art. 64 prawa o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 222, poz. 1321 z 2011 r.).
  3. 3.Nowe kategorie zezwoleń i organa upoważnione do ich wydawania zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra TBiGM z dnia 22 czerwca 2012 r. w sprawie zezwoleń na przejazdy pojazdów nienormatywnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 764).
  4. 4.Nowe stawki opłat i sposób ich pobierania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra TBiGM z dnia 28 marca 2012 r. w sprawie wysokości opłat za wydanie zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego (Dz. U. z 2012 r., poz. 366).
  5. 5.Pilotowanie pojazdów nienormatywnych w oparciu o Rozporządzenie Ministra TBiGM z dnia 23 maja 2012 r. w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 629).

 

Prelegent:

Halina Beń - Główny Specjalista Kierujący Zespołem, Wydział Postępowań Administracyjnych, Departament Zarządzania Drogami i Mostami, GDDKiA

 

 

Dodatkowe informacje:

serwis internetowy ikku.pl, zakładka Szkolenia/Zarządzanie drogami i mostami (http://www.ikku.pl/szkolenia/625) - do ściągnięcia prospekt szkolenia i formularz zgłoszenia.

Kontakt: Jarosław Nowacki, tel./fax 22 825 9479, tel. kom. 697 092 380, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Organizator:

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Inżynierii Komunikacyjnej „IKKU” Sp. z o.o.

 

Patronat medialny:

nadgabaryty.pl, etransport.pl, „Polskie Drogi"

 

Zaloguj się

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

371225
Dzisiaj79
Wczoraj192
Tydzień889
Miesiąc4301