Biuro ds. Transportu Międzynarodowego : Dotyczy podziału zezwoleń Białoruś ogólne w ramach limitów dodatkowych.

Dotyczy podziału zezwoleń Białoruś ogólne w ramach limitów dodatkowych.

Biuro ds. Transportu Międzynarodowego informuje, że do dnia 14 grudnia będą przyjmowane wnioski o wydanie zezwoleń BIAŁORUŚ OGÓLNE w ramach limitów dodatkowych. Stowarzyszenia zobowiązane są do przedstawienia niezbędnych informacji umożliwiających podział zezwoleń na powyższych zasadach dla swoich członków.

Członkowie Stowarzyszeń składają wnioski i odbierają zezwolenia, za pośrednictwem organizacji, wg wzoru zamieszczonego na stronie internetowej Biura ds. Transportu Międzynarodowego http://www.gitd.gov.pl/dokumenty/WniosekStow.pdf

Przedsiębiorca, który zaprzestaje odbioru zezwoleń w organizacji o zasięgu ogólnokrajowym zrzeszającej międzynarodowych przewoźników drogowych lub w Biurze ds. Transportu Międzynarodowego składa informację odpowiednio w Biurze ds. Transportu Międzynarodowego lub w organizacji o zasięgu ogólnokrajowym zrzeszającej międzynarodowych przewoźników drogowych gdzie rozpoczyna odbiór zezwoleń, jednakże w ciągu jednego miesiąca od dokonania powyższej zmiany, nie może pobierać zezwoleń reglamentowanych z puli limitu dodatkowego.

Ustalone przez Komisję kryteria przyznania zezwoleń zawarte będą w protokole z posiedzenia Komisji i publikowane na stronie: gitd.gov.pl

Jednocześnie Komisja Społeczna przypomina, że:
- zasada, że zezwolenia zagraniczne przyznawane w limitach dodatkowych powinny być wykorzystane w okresie dwóch miesięcy od daty ich przyznania oraz nie zwrócenie do BTM zezwoleń w ww. terminie, stanowi podstawę do negatywnego rozpatrzenia kolejnego wniosku (dotyczy również członków Stowarzyszeń).

źródło:  Biuro ds. Transportu Międzynarodowego

 

Zaloguj się

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

371224
Dzisiaj78
Wczoraj192
Tydzień888
Miesiąc4300