SEMINARIUM SZKOLENIOWE

SEMINARIUM SZKOLENIOWE

„Wydawanie zezwoleń na przejazdy pojazdów nienormatywnych - najnowsze regulacje prawne”

Rzeszów, 11 stycznia 2013 r.
Poznań, 25 stycznia 2013 r.


Od 19 października 2012 r. obowiązuje ustawa o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, która porządkuje przepisy regulujące kwestie przejazdów pojazdów nienormatywnych po drogach publicznych. Dokonuje ona rozszerzenia podmiotowego organów uprawnionych (samorządowych) w zakresie wydawania zezwoleń na przejazdy pojazdów nienormatywnych oraz wprowadza 7 kategorii zezwoleń na przejazd pojazdu nienormatywnego, określając przesłanki, od których uzależnia się wydanie poszczególnych zezwoleń, organy właściwe do ich wydawania oraz wysokość należnych opłat za ich wydanie.

W związku z powyższymi zmianami, 25 stycznia 2013 r. zapraszamy do Poznania na seminarium poświęcone najnowszym regulacjom prawnym w zakresie wydawania zezwoleń na przejazdy pojazdów nienormatywnych.

Cel szkolenia:
zapoznanie z nowymi przepisami i zasadami stosowania nowych zapisów prawnych odnośnie wydawania zezwoleń na przejazdy pojazdami nienormatywnymi.

Adresaci szkolenia:
przedstawiciele jednostek administracji samorządowej (gminnej, powiatowej, wojewódzkiej, Prezydentów miast) oraz firm przewozowych i spedycyjnych, zajmujących się problematyką pozyskiwania zezwoleń dla pojazdów nienormatywnych i poruszających się po drogach publicznych w granicach naszego kraju.

Program ramowy szkolenia:
1. Cel nowelizacji nowych ustaw: prawo o ruchu drogowym, ustawy o drogach publicznych i rozporządzenia w sprawie zezwoleń na przejazdy pojazdów nienormatywnych.
2. Omówienie treści i skutków nowych zapisów art. 64 prawa o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 222, poz. 1321 z 2011 r.).
3. Nowe kategorie zezwoleń i organa upoważnione do ich wydawania zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra TBiGM z dnia 22 czerwca 2012 r. w sprawie zezwoleń na przejazdy pojazdów nienormatywnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 764).
4. Nowe stawki opłat i sposób ich pobierania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra TBiGM z dnia 28 marca 2012 r. w sprawie wysokości opłat za wydanie zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego (Dz. U. z 2012 r., poz. 366).
5. Pilotowanie pojazdów nienormatywnych w oparciu o Rozporządzenie Ministra TBiGM z dnia 23 maja 2012 r. w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 629).

Prelegent:
Halina Beń - Główny Specjalista Kierujący Zespołem, Wydział Postępowań Administracyjnych, Departament Zarządzania Drogami i Mostami, GDDKiA


Dodatkowe informacje:
serwis internetowy ikku.pl, zakładka Szkolenia/Zarządzanie drogami i mostami (http://www.ikku.pl/szkolenia/625) - do pobrania prospekt szkolenia i formularz zgłoszenia.
Kontakt: Jarosław Nowacki, tel./fax 22 825 9479, tel. kom. 697 092 380, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Organizator:
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Inżynierii Komunikacyjnej „IKKU” Sp. z o.o.

Patronat medialny:
nadgabaryty.pl, etransport.pl, „Polskie Drogi”

 

Zaloguj się

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

371224
Dzisiaj78
Wczoraj192
Tydzień888
Miesiąc4300