Mundurowi szukają kierowcy ciężarówki, świadka strzelaniny

Jak nieoficjalnie ustaliła Gazeta, strzał padł z broni partnera zmarłego policjanta sulęcińskiej drogówki. Mundurowi szukają kierowcy ciężarówki, który widział strzelaninę na krajowej 92.

Policjanci szukają świadka strzelaniny na krajowej 92 (ze Świecka do Poznania) w okolicy miejscowości Stok. We wtorek ok. godz. 12 patrol sulęcińskiej drogówki ruszył w pościg za kierowcą audi A6. Auto na niemieckiej rejestracji wzbudziło podejrzenia mundurowych. Kierowca - 26-latek z Warmińsko-Mazurskiego, karany wcześniej za kradzieże - nie zatrzymał się do kontroli.

Wpadł dopiero po kilku kilometrach. Drogę zastawił mu kierowca ciężarowego Dafa, który prawdopodobnie usłyszał o policyjnym pościgu w CB-radio. Ciężarówka zajęła dwa pasy ruchu - audi musiało się zatrzymać. Policjanci podbiegli do uciekiniera. Niestety, gdy próbowali założyć mu kajdanki, broń jednego z policjantów wypaliła. Raniąc śmiertelnie w głowę 36-letniego policjanta sulęcińskiej drogówki.

I choć kierowca ciężarówki pomógł zatrzymać złodzieja, po strzelaninie - prawdopodobnie wystraszony odjechał w kierunku zachodniej granicy. Policja szuka go, bo jest jednym z nielicznych świadków tego tragicznego zdarzenia.

- Kierujący białą ciężarówką marki Daf był bezpośrednim świadkiem wydarzeń, które nastąpiły po pościgu. Prosimy o pilny kontakt kierującego opisanym pojazdem lub innych ewentualnych świadków, którzy mogą przyczynić się do ustalenia danych wymienionego kierowcy - mówi Sławomir Konieczny, rzecznik lubuskiej komendy, i podaje numery telefonów: komendy policji w Świebodzinie - 068 476 36 11, komendy wojewódzkiej w Gorzowie - 095 738 11 11. Można także dzwonić pod alarmowy numer policji w całej Polsce, czyli 997.

 

źródło:  Gazeta.pl

 

Zaloguj się

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

371224
Dzisiaj78
Wczoraj192
Tydzień888
Miesiąc4300