Na Wielkanoc więcej kontroli

Kierowcy muszą mieć się na baczności - zbliżająca się Wielkanoc oznacza gwałtowny wzrost liczby kontroli na drogach. Przedstawiamy wyniki najnowszych badań na ten temat.

Zmotoryzowani zdają sobie sprawę, że podczas okresów świątecznych spotkanie patrolu jest dużo bardziej prawdopodobne niż poza nimi. Aby przekonać się czy rzeczywiście liczba kontroli wzrasta w dni wolne od pracy porównano dni świąteczne oraz powszednie wypadające w tym samym miesiącu. Zakres danych ograniczono do ostatniego półrocza, by poznać jak najbardziej aktualne tendencje.

Największy wzrost zanotowano w listopadzie. Podczas dni świątecznych naliczono 14 258 kontroli, zaś w powszednie - 8 375, co przekłada się na 70-proc. wzrost. Nie był on już taki znaczny w grudniu - podczas dni powszednich miało miejsce 6 980 kontroli a podczas dni świątecznych - 8 201 (wzrost o 17 proc.)

 Prowadzący również podczas Wielkanocy muszą być ostrożni - wzmożonej kontroli należy spodziewać się w ostatni dzień Świąt, gdy zmotoryzowani będą wracać do swoich domów.

 

Źródło: Korkowo.pl

 

Zaloguj się

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

371224
Dzisiaj78
Wczoraj192
Tydzień888
Miesiąc4300