Ruszasz na majówkę? Drogówka też!

Majówka dla wielu oznacza dni wolne od pracy, jednak stróże prawa raczej nie wybiorą się na urlopy. Przeprowadzono badania porównawcze, w których zestawiono liczbę kontroli policji w okresie ubiegłorocznej majówki z liczbą kontroli w analogicznym okresie nie-świątecznym. Okazało się, że podczas długiego majowego weekendu liczba kontroli wzrosła o 11 proc. Można zatem powiedzieć, że aktywność drogówki współgra ze zwiększonym natężeniem ruchu na drogach.

 Warto pamiętać, że wzmożona aktywność mundurowych nie wzięła się z niczego. W czasie długich weekendów na naszych drogach dochodzi do wielu tragicznych wypadków. Podczas majówki 2012 doszło w sumie do 938 wypadków, w których śmierć poniosło 65 osób. Złapano też 5 201 nietrzeźwych kierowców.

Kierowcy, którzy są na bakier z prawem stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Na łamiących przepisy czekają konkretne sankcje - za przekroczenie można dostać nawet 500-złotowy mandat oraz 10 punktów karnych, natomiast na amatorów jazdy na "podwójnym gazie" czeka kara pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: korkowo.pl

 

Zaloguj się

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

371226
Dzisiaj80
Wczoraj192
Tydzień890
Miesiąc4302