WORD-y kapitulują

Odkopujemy się spod sterty korespondencji - mówi Cezary Tkaczyk, dyrektor WORD-u w Szczecinie. Od początku tygodnia WORD w Szczecinie korzysta tylko i wyłącznie z rozwiązań obsługiwanych przez jedną firmę: PWPW.

Teraz rejestracja kandydatów odbywa się już wyłącznie elektronicznie. Profil przyszłego kierowcy zakładany jest w starostwie. Dane pobiera przez internet WORD i tą samą drogą odsyła informację, czy kandydat na kierowcę zdał egzamin, czy nie.

Tak miało być od początku roku we wszystkich ośrodkach szkolenia kierowców. Ale nie było. Każdy z WORD-ów sam rozstrzygał przetarg na elektroniczną obsługę egzaminów na prawo jazdy. Oferentów było dwóch: ITS/Sygnity i PWPW. 28 z 49 WORD-ów wybrało jednak współpracę z ITS/Sygnity. Obie firmy miały współpracować, ale pokłóciły się o pieniądze.

Rejestrację na egzaminy prowadzono w trybie awaryjnym. Starostwa pisały do ośrodków egzaminacyjnych, a ośrodki do starostw. Wszystkie dane trzeba było wprowadzać ręcznie. W końcu część powiedziała dość i zerwała umowy z ITS/Sygnity. Nie miałem wyjścia. To co proponowała firma ITS podobało mi się bardziej, ale mam już dość paraliżu biurokratycznego - mówi dyrektor Tkaczyk.

Dlatego w ślady Szczecina i Torunia idą kolejne WORD-y. Od poniedziałku na system PWPW przechodzą Lublin i Piła. Według Cezarego Tkaczyka przejście kolejnych to tylko kwestia tygodni.

Nie wiadomo wciąż do końca jak zakończy się sprawa jeśli chodzi o rozliczenia finansowe. Ośrodki, które zrezygnowały z usług ITS/Sygnity zaproponowały, aby załatwić to polubownie. Odpowiedź od ITS jeszcze nie nadeszła.

 

 

źródło:  rmf24.pl

 

Zaloguj się

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

371225
Dzisiaj79
Wczoraj192
Tydzień889
Miesiąc4301